Efektywna nauka, Get ready!

Od czego zacząć naukę angielskiego?

Od czego zacząć naukę angielskiego?

Wiele osób w pewnym momencie swojej drogi – edukacyjnej, życiowej lub zawodowej – postanawia nauczyć się języka angielskiego, ale nie wiedzą od czego tę naukę zacząć. Niektórzy pamiętają co nieco ze szkoły, ale ta wiedza jest nieuporządkowana i wymaga dopieszczenia. W dzisiejszym świecie globalizacji mamy wiele urządzeń i aplikacji, które ułatwiają komunikację, jednakże warto posiadać własną bazę wiedzy do komunikacji bez żadnych wspomagaczy. Dodatkowo, język angielski przydaje się w wielu innych dziedzinach np. w pracy. Zyskujemy wtedy pewność siebie, a podróże do innych krajów nie są wtedy aż tak stresujące. Niestety, nauka angielskiego stawia też przed nami pewne wyzwania, w szczególności, gdy zaczynamy od początku. W tym artykule przedstawię porady i strategie, które pomogą zacząć i systematycznie kontynuować naukę języka angielskiego.


I. Zaplanuj i poznaj sposoby na naukę

Od czego zacząć naukę angielskiego?

W szkole edukacja nigdy nie była efektywna przez zbyt dużą ilość osób w klasie. Co za tym idzie, mało który nauczyciel angielskiego tłumaczył jak uczyć się efektywnie w domu. Dlatego, po poznaniu tych sposobów, postaw sobie cel jaki chcesz osiągnąć. W jednym z naszych artykułów opisaliśmy 6 sposobów na efektywną naukę angielskiego, kliknij poniżej i zobacz 😉


II. Zaopatrz się w odpowiednie materiały lub podręcznik do nauki w domu

Szkolne podręczniki nie są najlepsze do nauki indywidualnej, gdyż wymagają one nauczyciela oraz są stworzone pod kursy grupowe. Należy poszukać podręczników dedykowanych do nauki indywidualnej lub polecanych dla szkół językowych. Jeśli masz problem z wyborem podręcznika, skonsultuj się z korepetytorem lub zapisz się na kurs językowy. W przypadku, gdy nie chcesz korzystać z podręcznika, poszukaj ogólnodostępnych, darmowych materiałów.


III. Ucz się słówek i gramatyki w zdaniach

Najważniejsze pytanie, co jest ważniejsze? Gramatyka czy słówka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Należy poznawać oba po trochu, gdyż aby mówić trzeba znać słówka oraz być świadomym struktur gramatycznych. Zacznij od podstaw i powoli poznawaj podstawowe czasy. Ucz się przy tym podstawowego słownictwa używając pełnych zdań. Od jakiego słownictwa zacząć? Najlepiej od tego, które nas otacza, czyli opis mieszkania, rutyn i innych osób. Istotne jest, uczyć się angielskiego regularnie. Regularna nauka to klucz do osiągnięcia postępów w nauce języka angielskiego.


IV. Słuchaj i ucz się poprawnej wymowy

Słuchanie i mówienie to bardzo istotne umiejętności, które należy ćwiczyć, aby płynnie mówić. Ćwicząc samemu najlepiej skorzystać ze słowników online i próbować naśladować wymowę danego słowa. Wtedy powoli nauczysz się odpowiednich dźwięków. Jeśli to jest dla Ciebie proste, powtarzaj całe frazy z różnych filmików i seriali.


V. Słuchaj, oglądaj, używaj i otaczaj się językiem angielskim

W Internecie możemy znaleźć mnóstwo podcastów, filmików oraz tematów na blogach, które pomogą w nauce języka angielskiego. Słuchanie jest istotnym elementem, by zrozumieć akcent oraz lepiej zapamiętać zdania i konstrukcje w języku angielskim. Najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym i oglądać filmy w języku angielskim z polskimi napisami. To pozwala osłuchać się z akcentami i całkiem pasywnie przyswoić słownictwo używane przez aktorów. Dodatkowo możesz skorzystać z różnych aplikacji i serwisów, które pozwolą Ci korzystać z języka angielskiego. Popularną darmową aplikacją na telefon jest Duolingo. Otaczając się językiem angielskim szybciej osiągniesz efekt i zrozumiesz różnice między polskim a angielskim.


VI. Jak najprościej otaczać się językiem angielskim, aby edukacja była efektywna?

Jest wiele sposobów, które ułatwią Ci edukację. Ty musisz zdecydować, które będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Aby zanurzyć się głębiej w język angielski i się nim otaczać możesz:

  • Słuchać angielskiej muzyki lub podcastów;
  • Czytać angielskie książki i artykuły;
  • Oglądać angielskie filmy i seriale;
  • Opisywać wszystko dookoła siebie po angielsku;
  • Skorzystać z zajęć grupowych lub indywidualnych;
  • Podróżować do krajów, w których używa się języka angielskiego.

Od czego zacząć naukę angielskiego – podsumowanie

Nauka angielskiego zawsze przyniesie jakieś korzyści, od satysfakcji po różne możliwości w pracy. Od czego zacząć naukę angielskiego? Na początek, zacznij od podstaw i zbuduj sobie podstawę słownictwa wraz z podstawowymi frazami. Ćwicz poprzez powtarzanie całych zdań, zwiększając swój poziom stopniowo, w którym teksty czytane będą dla Ciebie zrozumiałe. Otaczaj się językiem angielskim poprzez opisywanie wszystkiego dookoła siebie, słuchając muzyki, oglądając angielskie filmy i seriale. Pamiętaj o motywacji oraz o regularnym ćwiczeniu języka. Najlepiej określ sobie konkretne pory i dni, w które będziesz się uczyć, a na pewno zobaczysz progres!


Zobacz podobny artykuł na temat:

I wiele innych na naszych mediach społecznościowych 😉

BLOG: https://www.learnbreaker.pl/blog/

FB: https://www.facebook.com/BlogLearnBreaker/

IG: https://www.instagram.com/learn_breaker/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *